З турботою до та після народження
(097) 324 65 21 (063) 849 90 14

Подарунок для дитини!?


Як часто постає питання «Що ж подарувати?», коли приходять свята. А особливо, коли це стосується дитини.І, навіть, якщо не своєї. Адже так важко вибрати, коли навколо все аж кишить шаленою різноманітністю.

        Отже, найкращим подарунком для дитини є розвиваюча та корисна іграшка. Іграшку варто вибирати відповідно до віку та інтересів дитини. Це дуже легко зробити вибираючи різноманітні конструктори, складанки або пазл за певним напрямком: наприклад, якщо ваша дитина захоплюється якимось персонажем або якимось видом діяльності, треба вибирати іграшку з відповідною ілюстрацією.
        Дітям віком до року найкраще підійдуть пірамідки, кубики, нескладні конструктори (такі, які містять не багато різних елементів), складанки, пальчикові фарби, тісто (пластилінова паста), дидактичні м’ячі.

        Для  діток від 1 до 3 років варто обирати складні іграшки, що будуть стимулювати їх розвиток. Це може бути магнітний конструктор, мозаїка, кубик Рубіка, кубик з геометричними фігурами-вставками, вкладиші (дошки, де необхідно вкладати фігури чи зображення відповідно до контуру), килимок-пазл (який може також виконувати функцію справжнього килимка для ігор), різноманітні музичні інструменти (навіть справжні, проте лише ті, що не становлять загрози і які дитинка може самостійно використовувати – бубен, сопілка), іграшки-шнуровки.

       Не треба боятися давати дітям іграшки, що випереджають їх розвиток, тому, що власне складні іграшки сприяють прагненню дитини до пізнання і самовдосконалення. Єдине, що вимагається від батьків пильніше стежити за експлуатацією цих предметів.
        Не рекомендую купувати іграшки насильницького характеру (наприклад, зброю або жорстокі комп’ютерні ігри), бо вони викликають у дітей агресію і навіть навчають способам її вияву. Часто батьки (особливо татусі) мотивують це тим, що хлопчиків треба так виховувати, проте дієвішим методом послужить приклад батька чи дідуся, вагомого чоловіка в житті дитини не приносячи шкоди моральному світу малюка.
        Завжди хорошим подарунком стане книжечка. Для діток до 2х років найбільше підійдуть книжки з одним головним героєм і простим сюжетом. А от старшим уже буде цікавіше отримати книжку за сюжетом улюбленого мультика.  

        Даруючи дітям спортивний інвентар, ви заохочуєте їх до здорового способу життя і допомагаєте їм розвивати координацію рухів.
        А ще існує можливість дарувати дітям різноманітні квитки чи сертифікати на розваги (як варіант, коли не знайшли підходящого серед вищеназваного); це може бути театр, кіно, або розважальний центр.
        Проте основою будь-якого подарунка для дитини, буде спільне його використання. Тому не забувайте, що найприємнішим заняттям для малятка є бавитися зі своїми батьками :)

Уляна Бонцьо
сімейний психолог

Поділитися в соціальній мережі

online