З турботою до та після народження
(097) 324 65 21 (063) 849 90 14

"З кокона в метелики"

Притча «Ефект метелика»

Один чоловік помітив кокон, у якому з’явилась маленька щілина. Він зупинився та став спостерігати, як через нього намагається вийти на білий світ метелик. Минуло багато часу. Здавалося, метелик зробив усе, що міг, і ні на що інше в нього вже не вистачало сили, а щілина залишалась такою ж маленькою.

  Тоді добрий чоловік вирішив допомогти метелику. Він узяв ніж та розрізав кокон. Метелик без жодних зусиль вийшов на світ. Але тільце його було слабким та немічним, прозорі крильця ледве рухалися. А чоловік продовжував спостерігати за новонародженим метеликом в очікуванні, коли той розправить крильця та полетить. Цього не сталося…До кінця свого короткого життя метелик волочив по землі своє слабке тільце, і нерозправлені крильця. Він так і не взлетів.

  Помилка, якої припустився чоловік, що втрутився в еволюційний процес природи, зіграла фатальну роль. Адже метелику потрібно було докласти зусилля, щоб вийти через вузьку щілинку кокона. Рідина, що міститься у тілі лялечки, мала перейти у крильця та надати їм сили. Саме тоді метелик зміг би літати, жити, рости і розвиватись. 
   Іноді, в житті потрібне саме лише зусилля! Якби людям було дозволено жити, не зустрічаючись із труднощами, вони були б обділеними і не змогли б бути такими сильними, якими вони є. Вони ніколи б не досягали висот.

   … Я просив сил…А життя дало мені труднощі, щоб зробити мене сильним. 
   … Я просив мудрості… А життя дало мені проблеми, щоб їх розв’язувати. 
   … Я просив багатства…А життя дало мені мозок та м’язи, щоб я міг працювати. 
   … Я просив можливості літати… А життя дало мені перепони, щоб я їх долав. 
   … Я просив любові… А життя дало мені людей, яким би я зміг допомагати. 
   … Я просив благ… А життя дало мені можливості. 
   … Я не дістав нічого з того, про що просив. Але я дістав усе, що мені було потрібно.

online